راهنمای شرکت در آزمون های بین المللی مایکروسافت

آزمون های مایکروسافت

توجه :

طبق اعلام مایکروسافت در این لینک، به زودی تعداد بسیار زیادی از آزمون های فعلی مایکروسافت
از جمله MCSA و MCSE مایکروسافت در تمام گرایش ها Retire خواهند شد و دیگر برگزار نخواهند شد
و امکان اخذ آن مدارک بین المللی نیز دیگر وجود نخواهد داشت،

لذا اگر به هر دلیل نیاز به دریافت یک یا تعدادی از مدارک بین المللی مایکروسافت دارید،
 فرصت زیادی باقی نمانده است.

توجه به این نکته الزامیست که از این پس دیگر آزمون ها و مدارکی تحت عنوان MCSA 2019  و یا MCSE 2019 ارائه نخواهد شد.
طبق اعلام مایکروسافت، نسل بعدی مدارک مایکروسافت بر پایه سرویس های ابری مایکروسافت و مجموعه Microsoft 365 و Windows Azue خواهند بود و
با توجه به متفاوت بودن مطالب و سرفصل های آن دوره های جدید و متفاوت بودن سوالات آزمون ها، طبیعتاً قبولی در آنها زمان بر و دشوارتر خواهد بود.

لیست آزمون هایی که در تاریخ فوق retire می شوند در سایت مایکروسافت صفحه ای به نام Certification retirement page  درج شده است که این لیست همواره به روز رسانی می شود.

توجه :

Retire شدن آزمون ها هرگز به معنی منقضی شدن اعتبار مدارک اخذ شده توسط افراد نیست.

Retire شدن آزمون ها به این معنی است که از آن تاریخ، این آزمون ها توسط مایکروسافت برگزار نمی شوند، اما این موضوع هیچ ارتباطی که اعتبار مدرک افرادی که این آزمون ها را پاس کرده اند ندارد و اعتبار مدارک این افراد سر جای خود باقی است.

به این نکته هم دقت داشته باشید که با اینه در همه جای دنیا اعتبار مدارک مایکروسافت 2 ساله می باشد، حتی بعد از گذشت 2 سال، تا زمانی که آن ویندوزها و تکنولوژی ها در شرکت ها و سازمان ها در حال استفاده می باشند، مدرک مایکروسافت شما برای آنها معتبر و باارزش می باشد.

به عنوان مثال با اینکه در حال حاضر (فروردین 1399 ) چندین سال از ارائه ویندوز سرور 2012 می گذرد، اما به این دلیل که در حال حاضر ویندوز سرور 2012 و سرویس های آن در بسیاری از شبکه ها در حال استفاده می باشند، مدرک MCSE 2012 افراد برای کارفرمایان و سازمان ها همچنان معتبر و باارزش می باشد. اما مدارکی که خیلی قدیمی هستند مثل مدرک MCSE 2003 ، دیگر ارزش و اعتبار خاصی ندارد زیرا امروزه ویندوز سرور 2003 مورد استفاده قرار نمی گیرد.

آزمون MCSE

روال برگزاری آزمون ها :

از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی، کمپانی مایکروسافت سیاست های جدیدی را اتخاذ نمود و برگزاری آزمون‌های بین‌المللی مایکروسافت را از شرکت قبلی متولی برگزاری آزمون‌ها یعنی شرکت پرومتریک، به شرکت  انگلیسی-آمریکایی  PEARSON VUE انتقال داد.

در حال حاضر شرکت VUE مجری انحصاری برگزاری بسیاری از آزمون های بین المللی فناوری اطلاعات از جمله سیسکو و مایکروسافت در دنیا است.

با توجه به اینکه ایران تحریم است، شرکت VUE در ایران هیچ نمایندگی و تست سنتری وجود ندارد و امکان برگزاری رسمی آزمون ها در ایران وجود ندارد، لذا برگزاری آزمون ها توسط همکاری با تست سنترهای برخی کشورهای همسایه از جمله ترکیه، عراق، ارمنستان، امارات، هند، پاکستان انجام می شود و در واقع  موسسات ایرانی از طریق ریموت و یا VPN به این تست سنترها متصل می شوند و افراد امتحان خود را به صورت ریموت و آنلاین در آن تست سنتر برگزار می کنند و به این شکل افراد نیازی به مسافرت به کشورهای مذکور برای شرکت در آزمون را ندارند.
همه آزمون های کاربران ادمین پورتال با اتصال به تست سنترهای اروپایی برگزار می شود.

 

برای اخذ مدرک MCSA 2016 افراد می بایست 3 آزمون را پاس کنند.

برای اخذ مدرک MCSE 2016 افراد می بایست 1 آزمون دیگر ( Elective Exam ) را نیز پاس کنند.

برای مشاهده جزئیات بیشتر در خصوص این آزمون ها، حتماً مقاله معرفی کامل مدارک MCSA 2016 / MCSE 2016  مایکروسافت را مشاهده نمایید.

هزینه شرکت در هر یک از آزمون های MCSA و MCSE مایکروسافت در خود سایت مایکروسافت در USA  مبلغ 165 دلار برای ازای هر آزمون  شده است
و طبیعتاً هزینه شرکت در آزمون در کشورهایی مثل ایران مقداری بالاتر می باشد و اکثر موسسات مبلغی حدود 180 الی 200 دلار برای هر آزمون دریافت می کنند.

کاربران سایت ادمین پورتال از تخفیف ویژه برخوردار خواهند شد.

آزمون های بین المللی مایکروسافت

پاسخ به چند سوال رایج در خصوص برگزاری آزمون ها :

1- به چه علت پیشنهاد می کنید که در فرصت باقیمانده تا بهمن ماه 1399، مدرک MCSA 2016 و یا MCSE 2016 را دریافت کنیم؟
آیا بهتر نیست چند ماه صبر کنیم و در آزمون های آینده مایکروسافت (آزمون های کلود و Azure ) شرکت کنیم و آن مدارک را کسب کنیم؟

پاسخ :

با توجه به اینکه نسل بعدی کورس ها و آزمون های مایکروسافت ماهیتی متفاوت با کورس ها و آزمون های MCSA و MCSE فعلی دارند،
شرکت در آن آزمون ها و قبول شدن در آنها، مستلزم ارائه شدن داکیومنت ها و کتب مربوطه، برگزار شدن چندین دوره از آزمون ها در کشورهای مختلف،
جمع آوری شدن سوالات آزمونها توسط افراد و سایت های مختلف، دسته بندی شدن سوالات، تهیه شدن پاسخ های سوالات و ارائه شدن آنها می باشد
که مجموعاً فرایندی زمان بر خواهد بود و طبق تجربه احتمالاً 2 سال طول خواهد کشید و طی این دو سال طبیعتاً امکان قبولی تضمینی وجود ندارد،
علاوه بر آن هزینه آن آزمونها نیز طبعاً بیشتر خواهد بود.
لذا با توجه به سهولت قبولی در آزمونها فعلی مایکروسافت (MCSA 2016 و MCSE 2016) و نیز هزینه کمتر این آزمون ها نسبت به آزمون های آینده،
پیشنهاد ما اخذ مدرک MCSE 2016 در مدت زمان کوتاه باقیمانده می باشد.

2- محل برگزاری آزمون کجاست ؟

متقاضیانی که ساکن تهران هستند می توانند با مراجعه به دفتر موسسه که به آنها اعلام می شود در محل حضور یابند. البته مراجعه حضوری الزامی نیست و امکان برگزاری آزمون به صورت ریموت وجود دارد.
متقاضیان ساکن شهرهای دیگر نیازی به مسافرت به تهران و حضور در دفتر شرکت ندارند، زیرا امکان شرکت در آزمون به صورت ریموت وجود دارد که بدین منظور می بایست یک لپ تاپ یا سیستم حاوی ویندوز 10 و نیز لینک اینترنت دارای سرعت مناسب و پایدار داشته باشند و کارشناس برگزاری آزمون ها از تهران به صورت ریموت به سیستم این متقاضیان متصل خواهد شد و ادامه مراحل را انجام خواهد داد.

3- آیا روال برگزاری و شرکت در آزمون با روال خارج از کشور متفاوت است ؟

خیر آزمون دقیقاً به صورت ریموت در همان تست سنتر اروپایی انجام می شود و همان مراحل و اعتبارسنجی های استاندارد انجام میشود.

4- تعداد سوالات هر یک از آزمون های MCSA و MCSE چقدر است ؟

معمولا هر اگزم حاوی حدود 50 سوال است.

5- مدت زمان هر آزمون معمولاً چقدر است ؟

مدت زمان هر آزمون معمولاً حدود 180 دقیقه است (با فرض مجموع 50 سوال، برای پاسخگویی به هر سوال تقریبا 3.5 دقیقه فرصت دارید )

6- نمره قبولی در هر آزمون چه نمره ای است ؟

حداقل نمره 700 از 1000

7- آیا قبولی در این آزمون ها تضمین شده است ؟

بله قبولی شما تضمینی می باشد و  مکانیسم کار در تماس تلفنی که کارشناس آزمون ها با شما برقرار خواهد کرد به اطلاع شما رسانده می شود.

پس از اتمام آزمون بلافاصله میتوانید نتیجه قبولی خود را در پروفایل مایکروسافت خود مشاهده نمایید.

8- آیا برای قبول شدن در آزمون ها نیاز است که هر 3 یا 4 کتاب مربوط به آزمون ها را مطالعه کرده باشم و یا به همه مباحث آشنایی داشته باشم؟

خیر نیازی به این مطلب نمی باشد و  مکانیسم کار در تماس تلفنی که کارشناس آزمون ها با شما برقرار خواهد کرد به اطلاع شما رسانده می شود.
با توجه به مهلتی که باقی مانده است آزمون ها را پاس می نمایید و مدارک خود را دریافت می کنید. سپس در صورت نیاز
می توانید بر روی مطالبی که در محیط کار بیشتر به آنها نیاز دارید وقت بگذارید و بر آنها مسلط شوید.

جهت ثبت نام و شرکت در آزمون های بین المللی مایکروسافت، درخواست خود را تحت عنوان
درخواست مشاوره شرکت در آزمون های مایکروسافت
به همراه نام و نام خانوادگی و شماره موبایل خود
به ایمیل info@AdminPortal.ir و یا zargham.hamed@Gmail.com
ارسال نمایید تا در اولین فرصت مناسب جهت مشاوره و بیان مراحل کار با شما تماس گرفته شود.